POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Želite poboljšati svoje poslovanje, povećati prodaju? Imate sve manje kupaca? Slaba je potražnja za vašim uslugama? Opada vam promet i dobit? Svakim danom imate sve manje posla? Provjerite ponudu naših marketing usluga. Izrada web stranica, cijena vrlo povoljna.
Link na pregled ponude - Poslovne usluge za poduzetnike
 

 

 
IZRADA WEB STRANICA, POVOLJNO I KVALITETNO
Izrada web stranica po izuzetno povoljnim cijenama. Izrada internet stranica koje možete uvijek samostalno ažurirati bez ikakvih dodatnih troškova. Objavite neograničeni broj tekstova, objavite sve ponude, akcije, oglase, kataloge...
Link za opširnije informacije o povoljnoj izradi kvalitetnih CMS web stranica
 

 

 
POSLOVNE INFORMACIJE, SAVJETI I ANALIZE
Potražite sve informacije o poslovanju u Hrvatskoj, pravne, porezne i druge savjete, informacije o internet oglašavanju i marketingu, rezultate istraživanja tržišta, poslovne analize, informacije o kreditima za poduzetnike, poticajima...
Kontaktirajte nas ukoliko su Vam potrebne poslovne informacije
 

 

 
PRIMJERI UGOVORA, POSLOVNIH PLANOVA, IMENICI
Korisni primjeri ugovora, obrasci, primjeri poslovnih planova, imenici za direktni marketing, usluga sastavljanja imenika i baza podataka po Vašim potrebama, pretraživanje baza podataka, trgovačko zastupanje i posredovanje...
Informirajte se o našim uslugama - Isplati se!
 

 


Klikni za pregled priloga


> NASLOVNA STR.

> RATARSTVO

> GOVEDARSTVO

> SVINJOGOJSTVO

> PERADARSTVO

> VOĆE I POVRĆE

> ZAŠTITA BILJA

> EKOLOŠKA POLJ.

> MEHANIZACIJA

> ZAKONI I PROPISI




PREGLED SVIH USLUGA ZA PODUZETNIKE

> Knjige (Literatura)

> Analiza tla

> Veterina

> Investicije u poljoprivredi i izrada poslovnih planova

> Poslovna baza podataka

> Agro marketing

> Web poljoprivreda

> OPG u Hrvatskoj

> Info prilozi

> Adresar i imenik

> Poslovni web katalog

> Posebne ponude i akcije

> Kontakt adrese




IZRADA WEB STRANICA

Novo u ponudi za poduzetnike: samostalna izrada web stranica. U svega nekoliko minuta, kreirajte vrhunsku web stranicu uz pomoć našeg CMS-a. Moderni dizajni za Vašu web stranice. Korištenje administracije slično je kao korištenje Facebooka, ne zahtjeva znanje kodiranja i programiranja. Započnite pisati, dodajte nekoliko fotografija te ostvarite svoju prvu web stranicu u trenu. Mijenjajte dizajn svoje stranice s lakoćom. Kreirajte web stranicu svoje tvrtke, web stranicu obrta, web stranicu udruge, započnite pisati blog...

Mobilna responzivnost web stranica predstavlja prilagođavanje web stranice svim uređajima (mobitel, tablet, računalo) i mora se implementirati na sve stranice. SEO optimizacija će omogućiti vašoj web stranici da se prikazuje u prvih deset rezultata na tražilicama (poput Google-a) za pojmove koje pretražuju vaši budući kupci.

Dizajn responzivnih web stranica, izrada CMS stranica, ugradnja web shopa, implementacija plaćanja karticama, ugradnja Google analyticsa, siguran hosting, prijava na tražilice, reklama na društvenim mrežama, ugradnja kontakt formulara za upite sa web stranica...

Iskoristite ponudu: izrada web stranica i hosting po najnižim cijenama. Besplatna prijava na tražilice, besplatni e-mail, besplatna podrška za internet marketing...

Ažurirano: 29. 3. 2024.












POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Link na brzi pregled poslovnih i internet usluga

 
IZRADA WEB STRANICA

Imati dobre web stranice danas je gotovo neizbježno za bilo koju tvrtku ili organizaciju koja želi biti prisutna na tržištu. Evo razloga zašto bi trebali imati web stranice:

Dostupnost 24/7: Web stranice su dostupne 24 sata dnevno, 7 dana u tjednu, što omogućuje kupcima da se informiraju o proizvodima i uslugama u bilo koje vrijeme.

Povećanje vidljivosti: Web stranice mogu pomoći tvrtkama da budu vidljivije na internetu, što može povećati broj posjetitelja i potencijalnih kupaca.

Predstavljanje tvrtke: Web stranice omogućuju tvrtkama da predstave svoje proizvode i usluge, povijest tvrtke, misiju i viziju, te da se razlikuju od konkurencije.

Komunikacija s kupcima: Web stranice omogućuju tvrtkama da komuniciraju s kupcima putem e-pošte, mailing lista, chatova, foruma, društvenih mreža...

Prodaja proizvoda i usluga: Web stranice omogućuju tvrtkama da prodaju svoje proizvode i usluge online, što može biti vrlo profitabilno i prikladno za kupce.

Branding: Web stranice su važan alat za branding, jer mogu pomoći u izgradnji prepoznatljivosti brenda, te u stvaranju pozitivne percepcije o tvrtki i njezinim proizvodima i uslugama.

Analitika i praćenje rezultata: Web stranice omogućuju tvrtkama da prate i analiziraju posjetitelje, te da bolje razumiju svoje kupce i poboljšaju svoj marketing.

Sve u svemu, web stranice su važan alat za tvrtke koje žele biti konkurentne na tržištu, te komunicirati i prodavati svoje proizvode i usluge na najučinkovitiji način.

Link na našu ponudu za izradu web stranica i pregled i drugih poslovnih usluga!
 




UPIS U UPISNIK POLJOPRIVREDNIH GOSPODARSTAVA
i
pravo na podnošenje zahtjeva za državnu potporu


U upisnik se upisuju svi punoljetni članovi obitelji OPG-a (Obiteljskog poljoprivrednog gospodarstva), koji žive na istoj adresi te stalno ili povremeno rade na gospodarstvu.

U upisnik se može upisati svatko, bez obzira na visinu i vrstu poljoprivredne proizvodnje te na visinu ukupnog obujma poslovanja.

Samo ona OPG koja imaju ukupni obujam poslovanja jednak ili veći od 3 proizvodne jedinice (PJ), temeljem upisa u upisnik, stječu pravo na podnošenje zahtjeva za neki od oblika državne potpore (potpora dohotku, poticanje proizvodnje, kapitalna ulaganja).

Zahtjeve za državnu potporu može podnositi i OPG kojeg su neki od članova u radnom odnosu ili u mirovini, ako je upisano u upisnik i zadovoljava propisane uvjete.

OPG koje nema ukupni obujam poslovanja jednak ili veći od 3 PJ, a prodaje svoje proizvode na tržištu, treba se upisati u upisnik, iako nema pravo niti na jedan oblik državne potpore. Ako se ne upiše u upisnik, bez rješenja o upisu (odnosno iskaznice), neće više moći prodavati svoje proizvode na tržištu (jer ga na to obvezuje članak 40b, stavak 1 i 2 Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o poljoprivredi).
U slučaju inspekcijske kontrole, takvo će OPG na vlastitu odgovornost snositi posljedice, ako se, iz nekog razloga, odlučilo ne upisati u upisnik.

Osobe koje do sada nisu bile poljoprivredni proizvođači, a dobile su zemljište u posjed i žele se baviti poljoprivredom, mogu se upisati u upisnik, ali da bi mogle ostvarivati bilo koji oblik državne potpore prvo moraju steći potrebne uvjete (početi s nekom poljoprivrednom proizvodnjom samostalno i skupiti minimalno 3 PJ).

Proizvođači deklariranog poljoprivrednog sjemena I skupine (sjeme pšenice, pšenoraži, raži, ječma, zobi, kukuruza, šeć. repe, soje, suncokreta, uljane repice, duhana i krumpira) nisu obvezni upisati se u upisnik poljoprivrednih proizvođača. Proizvodnja takvog deklariranog poljoprivrednog sjemena jest dorada primarnog poljoprivrednog proizvoda i novčani poticaj isplaćuje se registriranim dorađivačima sjemena, po 1 kg sjemena.
OPG koja, uz ostalo, imaju i sjemenske usjeve navedenih kultura upisuju ih u upisnik i obračunavaju ih pri izračunu ukupnog obujma poslovanja
(koeficijent sjemenskih usjeva x površina),
ali za njih ne ostvaruju poticaje budući da takvi sjemenski usjevi nisu u sustavu poticanja proizvodnje.

Fizičke i pravne osobe registrirane za ulov, uzgoj i preradu ribe nisu obvezni upisati se u upisnik poljoprivrednih gospodarstava jer prema svojoj definiciji nisu poljoprivredna gospodarstva. Poljoprivredno gospodarstvo jest ono koje se bavi poljoprivredom, a poljoprivreda obuhvaća bilinogojstvo, stočarstvo i s njima povezane uslužne djelatnosti
(Zakon o poljoprivredi, članak 2, stavak 1 i 3).

Upisano OPG, ukoliko ima minimalno 3 PJ, tek prilikom podnošenja zahtjeva za dohodovnu potporu ili za poticaj proizvodnji, ako zadovoljava sve ostale potrebne uvjete i priloži potrebnu dokumentaciju, razvrstat će se u nekomercijalnu odnosno komercijalnu skupinu gospodarstava.

OPG čiji članovi tj. OPG koje zadovoljava uvjete i za potporu dohotku i za poticaje proizvodnje može se upisati u upisnik bez da tijekom sljedećih godina podnese zahtjev za bilo kojim oblikom potpore, dok ne donese odluku koju vrstu potpore želi primati, odnosno u kojem smjeru želi razvijati svoje gospodarstvo
(tržišno jačati i povećavati proizvodnju ili je polagano gasiti i svrstati se u nekomercijalnu skupinu gospodarstava).

OPG koje se jednom odluči za podnošenje zahtjeva za dohodovnu potporu i stekne status nekomercijalnog gospodarstva, više se ne može predomisliti i uključiti u model poticanja proizvodnje odnosno promijeniti status u komercijalno gospodarstvo, prema članku 49. Zakona o drž. potpori, osim ako ne dođe do izmjene ili dopune navedenog članka. Prelazak gospodarstva iz komercijalnog u nekomercijalni status je moguće izvršiti, ako se i kada se steknu propisani uvjeti za podnošenje zahtjeva za dohodovnu potporu.

Ako više članova istog OPG-a zadovoljavaju propisane uvjete za dohodovnu potporu, svi takvi članovi mogu podnijeti zahtjeve za dohodovnu potporu.
Minimum od 3 PJ i do 3 ha obradivog poljoprivrednog zemljišta u posjedu mora zadovoljiti OPG kao cjelina, a ne svaki takav član OPG-a zasebno.

Ako upisano OPG ima min. 3 PJ i više od 3 ha obradivog polj. zemljišta u posjedu, i ako jedan ili više članova obitelji zadovoljava propisane uvjete, OPG može podnijeti zahtjev za dohodovnu potporu za takve članove, samo ako za obradivo polj. zemljište iznad 3 ha priloži dokaz da je u zakupu ili je dato u korištenje bez naknade osobi koja nije član obitelji istog OPG-a, a i može biti član obitelji istog OPG, ali samo ako je u upisniku taj član obitelji registriran kao zasebno OPG (vidi sljedeće objašnjenje).

S prebivalištem na istoj adresi, članovi istog kućanstva mogu se prijaviti i registrirati kao dva zasebna OPG-a i podnijeti zahtjev i za dohodovnu potporu i za poticaj proizvodnji.

Primjer: na istoj adresi, u istom kućanstvu koje raspolaže s 6 ha obradivog zemljišta i 6 krava žive vlasnik OPG-a, supruga, sin, snaha i 2 djece. Vlasnik OPG-a ima 57 god., aktivan je osiguranik mirovinskog fonda za poljoprivredu i u njegovom je vlasništvu 5 ha zemljišta. 1 ha u vlasništvu je snahe.
Vlasnik gospodarstva svom sinu daje izjavu da mu 2 ha zemljišta daje u korištenje bez naknade te sebe i svoju suprugu upiše kao jedno OPG u upisnik i podnosi zahtjev za dohodovnu potporu, kao nekomercijalno OPG. Sin, s 2 ha zemljišta od oca, 1 ha zemljišta od svoje supruge te s 6 krava koje navodi kao svoje, svoju obitelj upiše kao drugo OPG u upisnik i podnosi zahtjev za poticaj proizvodnje za npr. mlijeko, kao komercijalno OPG.

Ako su svi članovi obitelji registrirani u upisniku kao članovi jednog OPG-a, takvo OPG može podnositi zahtjev samo za jedan oblik državne potpore: ili za dohodovnu potporu ili za novčane poticaje. Jedno te isto gospodarstvo (odnosno njegovi članovi) ne može istovremeno primati oba navedena oblika državne potpore.

OPG koje ima minimalno 3 PJ i do 3 ha obradivog polj. zemljišta, gdje niti jedan član obitelji nije stariji od 50 / 55 godina, nema uvjete za dohodovnu potporu, a zahtjeve za poticaje proizvodnji neće moći podnositi ako ne zadovoljava min. poticanu količinu, ne pripada niti u jedan od modela potpore. Takvo se OPG može odlučiti na povećanje proizvodnje tako da jednom u budućnosti zadovolji min. poticanu količinu i svrsta se u skupinu komercijalnih OPG-a ili se njegovi članovi mogu prijaviti kao osiguranici u mirovinski fond i pričekati do propisane dobi za podnošenje zahtjeva za dohodovnu potporu i svrstavanje u nekomercijalna gospodarstva.

OPG kojeg su svi članovi stariji od 65 godina, koje ima min. 3 PJ i do 3 ha obradivog poljoprivrednog zemljišta, nema uvjete za potporu dohotku, a ni za poticanje proizvodnje ako neće moći zadovoljiti min. poticane količine (ljudi te dobi vjerojatno se neće odlučivati za okrupnjavanje gospodarstva ili povećanje proizvodnje), a niti za bilo koji drugi model potpore, jer ne pripada niti u nekomercijalnu niti u komercijalnu skupinu. Takva OPG nigdje nemaju svoje mjesto u sustavu državne potpore, ali im ostaje mogućnost proizvodnje i prodaje proizvoda, ili davanja svojih resursa (zemljišta) u zakup ili prodaju drugim gospodarstvima.

Za nositelja gospodarstva može biti odabran i član obitelji koji je u radnom odnosu ili u mirovini.

Bez obzira da li je nositelj gospodarstva u radnom odnosu ili u mirovini, takvo OPG, ako zadovoljava sve propisane uvjete, može podnositi zahtjeve za poticanje proizvodnje ili pak za dohodovnu potporu za one članove koji zadovoljavaju propisane uvjete za taj oblik državne potpore.

 


Ukupan obujam poslovanja od minimalno 3 proizvodne jedinice (PJ) služi kao temelj za razvrstavanje gospodarstava na ona koja imaju pravo na podnošenje zahtjeva za neki od oblika državne potpore (3 i više PJ) i na ona koja nemaju to pravo (manje od 3 PJ).

Samo ona gospodarstva koja imaju 3 i više PJ, s obzirom na oblik državne potpore za koji podnesu zahtjev, razvrstat će se na nekomercijalna gospodarstva (potpora dohotku) ili komercijalna gospodarstva (novčani poticaji).

Ona gospodarstva koja nemaju 3 i više PJ nisu niti komercijalna niti nekomercijalna, već su samo poljoprivredni proizvođači registrirani u upisniku temeljem čega imaju pravo prodaje svojih proizvoda na tržištu.


 



UPIS U UPISNIK POLJOPRIVREDNIH GOSPODARSTAVA

Pravilnik o upisu u upisnik poljoprivrednih gospodarstava

Pravo na podnošenje zahtjeva za državnu potporu

Kako se odlučiti za model potpore

Ostali modeli državne potpore

Određivanje proizvodne jedinice

Potvrda o upisu u upisnik

Zakoni i propisi

Literatura



Poslovni Forum d.o.o. za informatiku i poslovne usluge


Istraživanje tržišta - Izrada poslovnih planova - Izrada web stranica - Savjetovanje
Kontakt e-mail adrese i telefoni