POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Želite poboljšati svoje poslovanje, povećati prodaju? Imate sve manje kupaca? Slaba je potražnja za vašim uslugama? Opada vam promet i dobit? Svakim danom imate sve manje posla? Provjerite ponudu naših marketing usluga. Izrada web stranica, cijena vrlo povoljna.
Link na pregled ponude - Poslovne usluge za poduzetnike
 

 

 
IZRADA WEB STRANICA, POVOLJNO I KVALITETNO
Izrada web stranica po izuzetno povoljnim cijenama. Izrada internet stranica koje možete uvijek samostalno ažurirati bez ikakvih dodatnih troškova. Objavite neograničeni broj tekstova, objavite sve ponude, akcije, oglase, kataloge...
Link za opširnije informacije o povoljnoj izradi kvalitetnih CMS web stranica
 

 

 
POSLOVNE INFORMACIJE, SAVJETI I ANALIZE
Potražite sve informacije o poslovanju u Hrvatskoj, pravne, porezne i druge savjete, informacije o internet oglašavanju i marketingu, rezultate istraživanja tržišta, poslovne analize, informacije o kreditima za poduzetnike, poticajima...
Kontaktirajte nas ukoliko su Vam potrebne poslovne informacije
 

 

 
PRIMJERI UGOVORA, POSLOVNIH PLANOVA, IMENICI
Korisni primjeri ugovora, obrasci, primjeri poslovnih planova, imenici za direktni marketing, usluga sastavljanja imenika i baza podataka po Vašim potrebama, pretraživanje baza podataka, trgovačko zastupanje i posredovanje...
Informirajte se o našim uslugama - Isplati se!
 

 

Neslužbeni pregled iz Narodnih novina:

HRVATSKA AGENCIJA ZA NADZOR FINANCIJSKIH USLUGA

2159

Sukladno odredbama članka 15. točka 4. alineja 1. i članka 8. stavak 1. Zakona o Hrvatskoj agenciji za nadzor financijskih usluga (»Narodne novine« broj 140/05) te članka 13. stavak 2. Zakona o preuzimanju dioničkih društava (»Narodne novine« broj 84/02, 87/02 i 120/02), Uprava Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga, temeljem Zahtjeva društva Helios Domžale d.d., Domžale, Količevo 2, Republika Slovenija, zastupanog po punomoćniku, trgovačkom društvu KD Upravljanje imovinom d.o.o., Zagreb, Radnička cesta 22, koje zastupaju Hrvoje Japunčić, predsjednik Uprave i Boštjan Tancer, član Uprave, za odobrenje objavljivanja ponude za preuzimanje javnog dioničkog društva Chromos boje i lakovi d.d., Zagreb, Radnička cesta 173/d, na sjednici održanoj 3. kolovoza 2006. godine, donijela je

RJEŠENJE

1. Društvu Helios Domžale d.d., Domžale, Količevo 2, Repub­lika Slovenija, odobrava se objavljivanje ponude za preuzimanje javnog dioničkog društva Chromos boje i lakovi d.d., Zagreb, Radnička cesta 173/d.
2. Ovo Rješenje objavit će se u »Narodnim novinama«.

Obrazloženje

I. Društvo Helios Domžale d.d., Domžale, Količevo 2, Republika Slovenija (dalje u tekstu: Ponuditelj), zastupano po punomoćniku, trgovačkom društvu KD Upravljanje imovinom d.o.o., Zagreb, Radnička cesta 22, koje zastupaju Hrvoje Japunčić, predsjednik Uprave i Boštjan Tancer, član Uprave, podnijelo je Hrvatskoj agenciji za nadzor financijskih usluga (dalje u tekstu: Agencija), 25. srpnja 2006. godine, temeljem odredbe članka 13. stavak 1. Zakona o preuzimanju dioničkih društava (dalje u tekstu: Zakon), Zahtjev za odobrenje objavljivanja ponude za preuzimanje trgovačkog društva Chromos boje i lakovi d.d., Zagreb, Radnička cesta 173/d (dalje u tekstu: Izdavatelj) i dokumentaciju u privitku.
Nakon izvršenog uvida u dokumentaciju priloženu uz zahtjev, utvrđeno je da je dokumentacija nepotpuna, u smislu odredbe članka 12. stavak 2. Zakona, te je 27. srpnja 2006. godine, Agencija zatražila njezinu dopunu.
Posljednju dopunu dokumentacije, Agencija je zaprimila 31. srpnja 2006. godine, od kada se Zahtjev Ponuditelja za odobrenje objavljivanja ponude za preuzimanje smatra urednim.
II. Izdavatelj je javno dioničko društvo, sukladno odredbama članka 114. stavak 1. točka 2. Zakona o tržištu vrijednosnih papira (»Narodne novine« broj 84/02) i članka 14. Pravilnika o sadržaju i obliku financijskih i poslovnih izvješća javnih dioničkih društava (»Narodne novine« broj 118/03).
Uvidom u podatke sudskog registra na internetu utvrđeno je da temeljni kapital Izdavatelja iznosi 86.322.000,00 kuna.
Uvidom u podatke Središnje depozitarne agencije d.d., Zagreb, utvrđeno je da je Izdavatelj na zadnji dan u mjesecu srpnju, kolovozu i rujnu 2005. godine, imao više od 100 dioničara.
III. Obveza objavljivanja ponude za preuzimanje, sukladno odredbi članka 4. stavak 3. alineja 2. Zakona, nastala je za Ponuditelja 24. studenog 2005. godine, protekom 18 mjeseci od dana prvog stjecanja dionica Izdavatelja nakon prethodne ponude za preuzimanje i to stjecanjem 58 dionica, odnosno 0,02% učešća u temeljnom kapitalu Izdavatelja, koje dionice su stečene na dražbi Hrvatskog fonda za privatizaciju održanoj na Varaždinskoj burzi d.d., Varaždin 24. svibnja 2004. godine. Nakon prethodne ponude za preuzimanje Ponuditelj je ukupno stekao 9.665 dionica, odnosno 3,36% dionica s pravom glasa, a nakon kojih stjecanja raspolaže s ukupno 246.926 dionica, odnosno 85,82% učešća u temeljnom kapitalu Izdavatelja, što daje 87,13% od ukupnog broja glasova koje daju dionice Izdavatelja s pravom glasa.
IV. Cijena po kojoj Ponuditelj nudi otkup dionica u ponudi za preuzimanje iznosi 300,00 kuna po dionici. Prema podacima dostupnima Agenciji i dokumentaciji priloženoj uz predmetni Zahtjev, najviša cijena po kojoj je Ponuditelj stjecao dionice Izdavatelja s pravom glasa u razdoblju nakon prethodne ponude za preuzimanje iznosi 150,00 kuna po dionici. Prema podacima Zagrebačke burze d.d., Zagreb, i Varaždinske burze d.d., Varaždin, dostavljenim na zahtjev Agencije (u predmetu: klasa: 450-08/06-01/24), na Zagrebačkoj burzi d.d., Zagreb, u zadnja tri mjeseca prije nastanka obveze objavljivanja ponude za preuzimanje nije bilo trgovine dionicama Izdavatelja, niti kroz trgovinski sustav niti putem dražbi, dok je na Varaždinskoj burzi d.d., Varaždin, u istom razdoblju ostvarena prosječna cijena od 272,68 kuna, te je utvrđeno da je cijena izražena u ponudi za preuzimanje u iznosu od 300,00 kuna po dionici, utvrđena u skladu s odredbom članka 4. stavak 4. i članka 15. stavci 4. i 6. Zakona.
V. Ponuditelj raspolaže s 246.926 dionica Izdavatelja, a temeljni kapital Izdavatelja podijeljen je na 287.740 redovnih dionica, svaka u nominalnom iznosu od 300,00 kn. Novčana sredstva za plaćanje preostalih 36.465 dionica Izdavatelja s pravom glasa potrebno je osigurati sukladno odredbi članka 9. stavka 1. Zakona, u iznosu od najmanje 10.939.500,00 kuna. Uvidom u Garanciju br. 9064/06 koju je 20. srpnja 2006. godine, u korist svih dioničara Izdavatelja, izdala Societe Generale – Splitska banka d.d., Split, R. Boškovića 16, s rokom važenja najkasnije do 18. listopada 2006. godine, utvrđeno je da je Ponuditelj osigurao sredstva u iznosu od 10.939.500,00 kuna.
VI. Nadalje, utvrđeno je da su Zahtjevu priložene potvrde o plaćenoj administrativnoj pristojbi i naknadi, sukladno odredbama članka 4. točka 1. točka 1. Pravilnika o vrsti i visini naknada i administrativnih pristojbi Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga (»Narodne novine« broj 45/06).
VII. Budući da je Ponuditelj dostavio tekst ponude za preuzimanje sastavljen sukladno odredbi članka 12. stavka 1. Zakona, te dokumentaciju propisanu odredbom stavka 2. istoga članka Zakona, temeljem odredbe članka 13. stavak 2. Zakona, odlučeno je kao u izreci.
VIII. Rješenje je potpisano na temelju ovlasti predsjednika Uprave gosp. Ante Samodola u smislu članka 4. stavak 3. Zakona o Hrvatskoj agenciji za nadzor financijskih usluga (»Narodne novine« broj 140/05) i članka 10. Statuta Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga (»Narodne novine« broj 31/06).
IX. Temeljem odredbe članka 8. stavak 3. Zakona o Hrvatskoj agenciji za nadzor financijskih usluga, ovo Rješenje objavljuje se u »Narodnim novinama«.

UPUTA O PRAVNOM LIJEKU

Protiv ovog Rješenja žalba nije dopuštena, ali se može pokrenuti upravni spor podnošenjem tužbe Upravnom sudu Republike Hrvatske u roku od 30 dana od dana primitka ovog Rješenja.

Klasa: UP/I-450-08/06-10/30
Urbroj: 326-101/06-4
Zagreb, 3. kolovoza 2006.

Član Uprave
Ivica Letinić, v. r.




 
IZRADA WEB STRANICA

Imati dobre web stranice danas je gotovo neizbježno za bilo koju tvrtku ili organizaciju koja želi biti prisutna na tržištu. Evo nekoliko razloga zašto bi trebali imati web stranice:

Dostupnost 24/7: Web stranice su dostupne 24 sata dnevno, 7 dana u tjednu, što omogućuje kupcima da se informiraju o proizvodima i uslugama tvrtke u bilo koje vrijeme.

Povećanje vidljivosti: Web stranice mogu pomoći tvrtkama da budu vidljivije na internetu, što može povećati broj posjetitelja i potencijalnih kupaca.

Predstavljanje tvrtke: Web stranice omogućuju tvrtkama da predstave svoje proizvode i usluge, povijest tvrtke, misiju i viziju, te da se razlikuju od konkurencije.

Komunikacija s kupcima: Web stranice omogućuju tvrtkama da komuniciraju s kupcima putem e-pošte, chatova, foruma, društvenih mreža i drugih kanala komunikacije.

Prodaja proizvoda i usluga: Web stranice omogućuju tvrtkama da prodaju svoje proizvode i usluge online, što može biti vrlo profitabilno i prikladno za kupce.

Branding: Web stranice su važan alat za branding, jer mogu pomoći u izgradnji prepoznatljivosti brenda, te u stvaranju pozitivne percepcije o tvrtki i njezinim proizvodima i uslugama.

Analitika i praćenje rezultata: Web stranice omogućuju tvrtkama da prate i analiziraju posjetitelje, te da bolje razumiju svoje kupce i poboljšaju svoje marketinške aktivnosti.

Sve u svemu, web stranice su važan alat za tvrtke koje žele biti konkurentne na tržištu, te komunicirati i prodavati svoje proizvode i usluge na najučinkovitiji način.

Link na našu ponudu za izradu web stranica - Provjerite!
 










POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Link na brzi pregled poslovnih i internet usluga