POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Želite poboljšati svoje poslovanje, povećati prodaju? Imate sve manje kupaca? Slaba je potražnja za vašim uslugama? Opada vam promet i dobit? Svakim danom imate sve manje posla? Provjerite ponudu naših marketing usluga. Izrada web stranica, cijena vrlo povoljna.
Link na pregled ponude - Poslovne usluge za poduzetnike
 

 

 
IZRADA WEB STRANICA, POVOLJNO I KVALITETNO
Izrada web stranica po izuzetno povoljnim cijenama. Izrada internet stranica koje možete uvijek samostalno ažurirati bez ikakvih dodatnih troškova. Objavite neograničeni broj tekstova, objavite sve ponude, akcije, oglase, kataloge...
Link za opširnije informacije o povoljnoj izradi kvalitetnih CMS web stranica
 

 

 
POSLOVNE INFORMACIJE, SAVJETI I ANALIZE
Potražite sve informacije o poslovanju u Hrvatskoj, pravne, porezne i druge savjete, informacije o internet oglašavanju i marketingu, rezultate istraživanja tržišta, poslovne analize, informacije o kreditima za poduzetnike, poticajima...
Kontaktirajte nas ukoliko su Vam potrebne poslovne informacije
 

 

 
PRIMJERI UGOVORA, POSLOVNIH PLANOVA, IMENICI
Korisni primjeri ugovora, obrasci, primjeri poslovnih planova, imenici za direktni marketing, usluga sastavljanja imenika i baza podataka po Vašim potrebama, pretraživanje baza podataka, trgovačko zastupanje i posredovanje...
Informirajte se o našim uslugama - Isplati se!
 

 

Neslužbeni pregled iz Narodnih novina:

MINISTARSTVO POLJOPRIVREDE, ŠUMARSTVA I VODNOGA GOSPODARSTVA

1471

Na temelju članka 30. stavka 7. Zakona o šumama (»Narodne novine« broj 140/05.), ministar poljoprivrede, šumarstva i vodnoga gospodarstva donosi

PRAVILNIK

O UVJETIMA I MJERILIMA ZA ODOBRENJE OPSEGA NUŽNE DOZNAKE STABALA U ŠUMAMA ŠUMOPOSJEDNIKA

I. OPĆE ODREDBE

Članak 1.

Ovim Pravilnikom propisuju se uvjeti i mjerila za odobrenje opsega nužne doznake stabala u šumama šumoposjednika za koje nisu izrađeni i odobreni programi za gospodarenje.

Članak 2.

U smislu ovog Pravilnika pod opsegom nužne doznake stabala smatra se ona drvna masa koja se u tijeku jedne kalendarske godine može doznačiti i posjeći na području za koje se odobrava, u skladu s načelom održivog gospodarenja šumom.
Pojedinačna nužna doznaka stabala je ona drvna masa koja se doznači i odobri za sječu u šumi šumoposjednika na njegov zahtjev.

II. POSTUPAK, UVJETI I MJERILA ZA ODOBRENJE OPSEGA NUŽNE DOZNAKE STABALA

Članak 3.

Opseg nužne doznake stabala odobrava Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodnoga gospodarstva (u daljnjem tekstu: Ministarstvo) na prijedlog Šumarske savjetodavne službe.
Šumarska savjetodavna služba dužna je sastaviti prijedloge opsega nužne doznake stabala (u daljnjem tekstu: POND) za područja jedinice lokalne ili regionalne (područne) samouprave iskazane po katastarskim općinama do kraja mjeseca rujna za sljedeću godinu i podnijeti ih Ministarstvu na odobrenje.

Članak 4.

Zahtjev za odobrenje opsega nužne doznake stabala podnosi se uz izrađen POND u kojem su iskazani uvjeti i mjerila za odobrenje opsega nužne doznake stabala.
Uz POND obvezno se prilaže pregledna karta područja u mjerilu 1:25.000 ili krupnijem, s ucrtanim granicama katastarskih općina za jedinice lokalne ili regionalne (područne) samouprave na koje se zahtjev odnosi.
Sadržaj POND-a i upute za njegovu izradu tiskane su u Prilogu 1. ovoga Pravilnika i njegov su sastavni dio.

III. POSTUPAK, UVJETI I MJERILA ZA RJEŠAVANJE POJEDINAČNE NUŽNE DOZNAKE STABALA

Članak 5.

Na temelju odobrenog opsega nužne doznake, Šumarska savjetodavna služba ili osoba koja za to posjeduje odgovarajuću licencu Hrvatske komore inženjera šumarstva i drvne tehnologije provodi pojedinačnu nužnu doznaku stabala šumoposjedniku na njegov zahtjev.

Članak 6.

Zahtjev za nužnu doznaku stabala šumoposjednik podnosi na propisanom obrascu svake godine od 1. siječnja do 1. lipnja, a iznim­no izvan tog roka ukoliko se radi o doznaci u druge svrhe (izgrad­nja prometnica, prosjeka, trasa elektrovoda, kanala, elementarna nepogoda i dr.).
Zahtjev za nužnu doznaku iz stavka 1. ovoga članka podnosi se Šumarskoj savjetodavnoj službi.
Šumarska savjetodavna služba o nužnoj doznaci stabala donosi rješenje.

Članak 7.

Šumoposjednik koji nije upisan u Upisnik šumoposjednika, uz zahtjev iz članka 6. stavka 1. ovoga pravilnika mora priložiti dokaz o vlasništvu - zemljišnoknjižni izvadak i posjedovni list za katastarske čestice na koje se odnosi zahtjev.
U slučaju suvlasništva ili suposjedništva na predmetnim česticama, podnositelj zahtjeva mora priložiti i ovjerene pismene izjave svih suvlasnika ili suposjednika kojima mu oni ili dozvoljavaju sječu ili izjavljuju da će sječu izvršiti zajednički.
Zemljišnoknjižni izvadak, posjedovni list i ovjerene pismene izjave suvlasnika na smiju biti starije od šest mjeseci.

Članak 8.

Obrazac zahtjeva za nužnu doznaku stabala, upute za njegovo ispunjavanje i popis obvezatne dokumentacije koja se prilaže zahtjevu tiskani su u Prilogu 2. ovoga Pravilnika i njegov su sastavni dio.

Članak 9.

Doznaka stabala za sječu u šumi obavlja se prema propisanim uvjetima i mjerilima obrasca ND i posebnom propisu o doznaci stabala.
Sadržaj obrasca ND tiskan je u Prilogu 3. ovoga Pravilnika i njegov je sastavni dio.

Članak 10.

Iznimno od odredbe članka 9. ovoga Pravilnika u sastojinama u kojima je uočen velik broj stabala koja se suše, odabrat će se i obilježiti stabla za sječu sukladno posebnim kriterijima.
Kriterije iz stavka 1. ovoga članka za odabiranje i doznaku stabala koja se suše u šumama šumoposjednika čine:
a) sva suha stabla
b) sva živa stabla
– koja imaju osutost krošnje više od 80%,
– ako je odumrlo više od 60% krošnje kod listača,
– ako je odumrlo više od 60% krošnje, a tim odumiranjem je zahvaćen i vrh stabala kod četinjača,
– sva ona stabla na kojima se pojavljuju karakteristični simptomi bolesti i štetnika na ili ispod kore.

Članak 11.

Doznaka stabala prema uvjetima i mjerilima iz članka 9. stavka 1. ovoga Pravilnika obavlja se u pravilu od 1. lipnja do 15. rujna iste godine.
Iznimno od odredbe stavka 1. ovoga članka doznaka stabala koja se suše u šumama šumoposjednika može se obavljati tijekom cijele godine sukladno kriterijima iz članka 10. ovoga pravilnika.

Članak 12.

U sastojinama za koje je utvrđeno da ne odgovaraju uvjetima i mjerilima iz članka 9. ovoga pravilnika ne mora se odobriti nužna doznaka ako:
– je sastojina slabog obrasta;
– je sastojina progaljenog sklopa;
– je sastojina u nekom od degradacijskih oblika;
– postoji opasnost od erozija, klizanja terena i dr.;
– postoje ograničenja drugim propisima.

Članak 13.

Ukoliko se na temelju ND obrasca iz članka 9. ovoga Pravilnika utvrdi da je u određenoj sastojini potrebno izvršiti neke od radova biološke obnove, iste je moguće obuhvatiti operativnim godišnjim planom za iduću godinu.

Članak 14.

Sastavni dio rješenja o doznaci su i uvjeti pod kojima se sječa mora izvršiti te smjernice o budućem gospodarenju.

IV. EVIDENCIJA O IZVRŠENOJ DOZNACI I SJEČI

Članak 15.

Šumarska savjetodavna služba vodi u elektronskom obliku evidenciju o izvršenoj doznaci i sječi u šumama šumoposjednika.
Evidencija o izvršenoj doznaci i sječi sadržava: popis podataka o zahtjevima za sječu, podnositelju zahtjeva, šumu / površinu na koju se odnosi zahtjev, izvršenoj doznaci i sječi (drvni obujam m3), rješenje o dozvoli za sječu i uslugu doznake.
Šumarska savjetodavna služba je dužna rekapitulirane podatke iz stavka 1. ovoga Pravilnika dostaviti Ministarstvu do zaključno 1. ožujka tekuće godine za prethodnu godinu.

IV. ZAVRŠNA ODREDBA

Članak 16.

Ovaj pravilnik stupa na snagu osmog dana od dana objave u »Narodnim novinama«, a primjenjuje se od 1. siječnja 2007. godine.

Klasa: 011-02/06-01/1
Urbroj: 525-3-06-1
Zagreb, 15. svibnja 2006.

Ministar
 poljoprivrede,šumarstva i
vodnoga gospodarstva
Petar Čobanković, v. r.

Napomena: prilozi u obliku slika su ispušteni u ovom neslužbenom info pregledu




 
IZRADA WEB STRANICA

Imati dobre web stranice danas je gotovo neizbježno za bilo koju tvrtku ili organizaciju koja želi biti prisutna na tržištu. Evo nekoliko razloga zašto bi trebali imati web stranice:

Dostupnost 24/7: Web stranice su dostupne 24 sata dnevno, 7 dana u tjednu, što omogućuje kupcima da se informiraju o proizvodima i uslugama tvrtke u bilo koje vrijeme.

Povećanje vidljivosti: Web stranice mogu pomoći tvrtkama da budu vidljivije na internetu, što može povećati broj posjetitelja i potencijalnih kupaca.

Predstavljanje tvrtke: Web stranice omogućuju tvrtkama da predstave svoje proizvode i usluge, povijest tvrtke, misiju i viziju, te da se razlikuju od konkurencije.

Komunikacija s kupcima: Web stranice omogućuju tvrtkama da komuniciraju s kupcima putem e-pošte, chatova, foruma, društvenih mreža i drugih kanala komunikacije.

Prodaja proizvoda i usluga: Web stranice omogućuju tvrtkama da prodaju svoje proizvode i usluge online, što može biti vrlo profitabilno i prikladno za kupce.

Branding: Web stranice su važan alat za branding, jer mogu pomoći u izgradnji prepoznatljivosti brenda, te u stvaranju pozitivne percepcije o tvrtki i njezinim proizvodima i uslugama.

Analitika i praćenje rezultata: Web stranice omogućuju tvrtkama da prate i analiziraju posjetitelje, te da bolje razumiju svoje kupce i poboljšaju svoje marketinške aktivnosti.

Sve u svemu, web stranice su važan alat za tvrtke koje žele biti konkurentne na tržištu, te komunicirati i prodavati svoje proizvode i usluge na najučinkovitiji način.

Link na našu ponudu za izradu web stranica - Provjerite!
 










POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Link na brzi pregled poslovnih i internet usluga